Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszej Polityce prywatności. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w przeglądarce.


STRONA GŁÓWNA > Przewodnik > Wyspa Świętej Małgorzaty

Wyspa Świętej MałgorzatyWyspa Świętej Małgorzaty

Niecały kilometr od Cannes leży przepiękna wyspa, która słynie z tego, że to na niej, w Forcie Royal, w XVII wieku, przebywał Człowiek w żelaznej masce.

Wyspa Świętej Małgorzaty to największa wyspa z archipelagu Wysp Leryńskich. Ma 3 km długości i niecały kilometr szerokości. Przynależy administracyjnie do Cannes. Do wyspy tej można dopłynąć stateczkiem, który wypływa z portu jachtowego w Cannes. Statek płynie na wyspę 15 minut.

Na wyspie znajduje się Fort Royal, w którym był więziony słynny Człowiek w żelaznej masce, to z tego miejsca warto rozpocząć spacer po wyspie.

Na zwiedzanie Wyspy Świętej Małgorzaty warto przeznaczyć cały dzień. Szkoda byłoby dopłynąć do wyspy i nie obejść jej wokoło ok. 8-kilometrową ścieżką, z której roztaczają się piękne widoki na różne strony wyspy: m.in. na Lazurowe Wybrzeże oraz po drugiej stronie na Wyspę Św. Honorata, która również należy do Wysp Leryńskich.

Wyspa Świętej Małgorzaty porośnięta jest piniami i drzewami eukaliptusowymi. Podczas spaceru praktycznie przez cały czas słychać cykady. Wyspa ta to całkowita odskocznia od zaludnionego Lazurowego Wybrzeża. Tu naprawdę można odpocząć i się zrelaksować, a do tego nacieszyć oczy pięknymi widokami.

W sezonie przy wyspie cumują jachty, na których wygrzewają się zamożniejsi turyści. Korzystają oni również z uroków wyspy, a przede wszystkim z jej kamienistych brzegów i zatoczek.

Spacer wokół wyspy kończy się małą plażą, dlatego warto zarezerwować sobie jeszcze chwilę na rozkoszowanie się słońcem i przejrzystą wodą.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć z naszego spaceru wokół Wyspy Świętej Małgorzaty oraz poniższego filmiku, na którym pokazane są zatoczki od strony Wyspy Św. Honorata.

KM, LazuroweWybrzeze.eu, 04.06.2013

W Monte Carlo W Monte Carlo W Monte Carlo W Monte Carlo Pomnik William'a Grover'a W Monte Carlo Port Hercule w Monte Carlo 
-   O nas
-   Kontakt
-   Polityka prywatności
  -   Reklama na stronie
-   Nasze banery
 
Znajdź nas na facebooku
Portal oparty na oprogramowaniu portaleo v 1.2
   lazurowewybrzeze.eu © 2013-2015  Designed by WebsitesFL.com